Atgal
×

DIDŽIAUSIA SKUTIMOSI ISTORIJOS PASLAPTIS

Kaip Neilas Armstrongas prižiūrėjo savo barzdą?

1960 m. skrydis į kosmosą buvo nuožmi kova tarp JAV ir TSRS Šaltojo karo metais. Abi šalys siekė įrodyti savo technologinius pasiekimus ir pirmieji išlaipinti savo žmogų mėnulyje. Milijonai žiūrovų stebėjo ši istorinį momentą televizorių ekranuose, bet būtų buvę labai įdomu pamatyti pirmąjį skutimąsi kosmose.
   

Ar „Philips“ barzdaskutė buvo slaptai išbandoma NASA kosminės erdvės programoje?
Sąmokslo teorijų mėgėjams įrodymai labai įdomūs. „Philips“ laikoma technologijų pradininke – 1914 m., kai buvo įsteigta pirmoji „Philips“ tyrimų organizacija. Greitai ši organizacija tapo svarbiausiu techninių kompetencijų ir naujovių centru, nors darbuotojai laisvalaikiu mėgo avėti klumpes.

Dar revoliucingesnis už TSRS (ar JAV)
„Philips“ mokslininkai ir tyrinėtojai dalijosi novatoriška bendrovės dvasia. Jie greitai sukūrė rentgeno vamzdelius, radijo vožtuvus, elektronines sistemas ir magnetines medžiagas, o vėliau ir besisukančios skutimosi galvutės sistemą, kuri tuo metu sukėlė tikrą perversmą.
 

O kosminės technologijos tuo metu vis dar buvo ankstyvojoje stadijoje. Ir visa tai tęsėsi iki 1957 m., kai TSRS sukėlė perversmą paleisdama „Sputnik 1“ – pirmąjį dirbtinį žemės palydovą. Paskui prireikė dar 12 metų, kol Mėnulyje nusileido JAV sukurtas „Apollo 11“.

Amerikietiška pasaka…arba ne
Po pirmojo kosminio skrydžio į Mėnulį visi amerikiečiai buvo sujaudinti. Jie visam pasauliui pasakojo apie neįtikėtiną kosminių įtaisų kolekciją, kuri leido jiems įveikti rusus ir patekti į istoriją. Tačiau svarbiausia erdvėlaivyje „Apollo 11“ buvo olandų technologija. Prieš pat pakilimą „Philips“ mokslininkai tyliai NASA perdavė naujausią kūrinį: „MoonShaver“ su dviem besisukančiomis galvutėmis. Siekiant apsaugoti astronautų akis, ši barzdaskutė galėjo įtraukti nuskustus plaukelius, kad jie nebūtų veikiami nesvarumo būsenos, o astronautai galėjo pasirūpinti savo išvaizda.

Į mėnulį ir atgal?

Negalime teigti, kad ši olandų technologijos dalis tapo tokia svarbi dėl skrydžio į Mėnulį, bet reklaminė laida tikrai turėjo įtakos istoriniam pakilimui. Svarbiausia, kad Neilas ir Bazas grįžo pasiruošę stoti prieš kameras.

Dar viena „Philips“ barzdaskutė kosmose
Šiandien, praėjus beveik 50 metų po milžiniško žmonijos šuolio, kelionių į kosmosą ir rotacinių skustuvų technologijos gerokai patobulėjo. Dėl „XCOR Space Expeditions“ pastangų netrukus bus galimi valandos ar trumpesni skrydžiai į kosmosą, o „Philips“ pristatys naująją „Philips“ 9000 serijos barzdaskutę – naujoji skutimosi patirtis ne tik žemėje. Todėl ketiname švęsti dvigubai: išbandysime „Philips“ S9000 nesvarumo būsenoje ir pasiūlysime daugeliui laimingųjų galimybę pasėdėti piloto kėdėje. Galbūt vienas iš jų būsite ir jūs.