Alergenai namuose – oro valytuvai

„Philips“ oro valytuvai mokyklos klasėje: „SARS-CoV-2“ perdavimo oru pavojaus mažinimas

Skaitymo trukmė – 3 min.

Frankfurto Gėtės universiteto (Vokietija) nepriklausomas tyrimas parodė, kad „Philips“ 

nešiojamųjų oro valytuvų naudojimas gali padėti sumažinti aerozolių lygį dažnai lankomose,

prastai vėdinamose vietose.

 

Kartu su savo komanda eksperimentinių atmosferos tyrimų profesorius Joachim Curtius per savaitę klasėje, kurioje buvo 27 mokiniai ir jų mokytojai, išbandė keturis „Philips AC2887“ oro valytuvus. „Philips“ valytuvuose yra priešfiltris, skirtas stambioms dulkių dalelėms ir pūkams, taip pat „Philips NanoProtect“ HEPA ir aktyvintųjų anglių filtrai. Be aerozolių koncentracijos, mokslininkai taip pat išmatavo smulkių dulkių dalelių kiekį ir CO2 koncentraciją bei išanalizavo prietaiso keliamą triukšmo lygį.

 

Rezultatas? Praėjus pusei valandos po įjungimo, oro valytuvai iš oro pašalino 90 % aerozolių[1].

 

Remiantis eksperimentiniais duomenimis, tyrėjai teigia, kad „oro valytuvai yra svarbi papildoma atsargumo priemonė, ypač tais atvejais, kai nėra sumontuotos stacionarios vėdinimo sistemos ir kai negalima atidaryti langų“.

 

PSO rekomenduoja naudojant vėdinimo priemones, kurios veikia naudodamos lauko orą arba tinkamai išfiltruotą recirkuliuojamą orą, atnaujinti patalpų orą bent šešis kartus per valandą. Kai tai neįmanoma dėl nepakankamų vėdinimo sistemų arba dėl riboto natūralaus vėdinimo šaltuoju laikotarpiu ar esant labai užterštam lauko orui, PSO siūlo naudoti oro valytuvus kaip papildomą apsaugos nuo virusų aerozolių priemonę. REHVA (ŠVOK gamintojų asociacijos) pasidalytame leidinyje taip pat teigiama, kad tinkamas patalpų aplinkos vėdinimas yra būdas sumažinti užsikrėtimo „SARS-CoV-2“ pavojų.

 

Tačiau vien tik ventiliacijos ir kitų pagalbinių oro valymo priemonių nepakanka, kad apsisaugotumėte nuo COVID-19 poveikio. Naudojant šias priemones kartu su kitomis gerosiomis praktikomis (pvz., saugaus atstumo laikymusi, dažnu rankų plovimu ir paviršių dezinfekcija), jos gali būti viena iš priemonių jums ir jūsų šeimai apsaugoti.

 

[1] Kilnojamų oro valytuvų bandymas mokyklos klasėje: „SARS-CoV-2“ perdavimo oru pavojaus mažinimas;   Trumpoji versija | Ilgoji versija

Klasės eskizas, „Philips“ oro valytuvai mokyklos klasėje

1 pav.: klasės eskizas, kuriame nurodoma oro valytuvų padėtis (#1–4) ir matavimo prietaisai dejose vietose A ir B. 

Klasės eskizas, „Philips“ oro valytuvai mokyklos klasėje

2 pav.: viršutinis grafikas: reprezentatyvus bendras visų aerozolių koncentracijos klasėje su oro valytuvais (raudona ir juoda linijos) ir klasėje be valytuvų per pamoką (mėlyna linija) įvertinimas. 3 etape per pamoką esant uždarytiems langams ir durims veikė keturi oro valytuvai. Patalpoje be valytuvų trumpam buvo atidarytas langas (12:06 maždaug 1 min.), tuo metu iš lauko pateko papildomų dalelių. Dalelių koncentracijų vidurkiai buvo apskaičiuoti didesniais nei 1 min. intervalais. Vidurinis grafikas: didesnių dalelių (nuo 0,3 iki 10 µm, OPS matavimas) koncentracija klasėse su (raudona) oro valytuvais ir be (mėlyna) oro valytuvų. Apatinis grafikas: dalelių masės koncentracija (10 mikronų) patalpose su oro valytuvais ir be jų. Verčių sklaida didesnė dėl mažos didžiausių dalelių, kurios turi didžiausią įtaką išvestai masės koncentracijai, skaičiavimo statistikos

Daugiau skaitykite straipsniuose apie oro kokybę

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Mūsų svetainę geriausiai galima peržiūrėti naudojant naujausią „Microsoft Edge“, „Google Chrome“ ar „Firefox“ versiją.