Alergenai namuose – gyvūnų pleiskanos

Alergenai namuose: gyvūnų pleiskanos

Kaip „Philips“ gali padėti

Skaitymo trukmė – 4 min.

Mes manome, kad visada galima gyventi geriau. Todėl pasiryžome sukurti visapusiškų sprendimų, kurie padėtų pagerinti namų oro kokybę. Šiame straipsnyje supažindinsime su mūsų kailinių draugų nešiojamais alergenais ir pateiksime patarimų, kaip jų išvengti.

 

Tikslus gyvūnų pleiskanų apibūdinimas

Jūsų imuninė sistema apsaugo jus nuo įsibrovėlių, pvz., bakterijų, grybelių ir virusų, kurie gali sukelti infekcijų. Tačiau alergiškų žmonių imuninė sistema klaidingai atpažįsta medžiagas, kurios paprastai yra nekenksmingos daugumai žmonių, kaip pavojingas ir jas puola. Viena iš šių medžiagų yra gyvūnų pleiskanose esantys baltymai.

 

Pažvelkime atidžiau

Gyvūnų pleiskanos sudarytos iš mažų, net mikroskopinių, odos gabalėlių, kurie nukrenta nuo gyvūnų su kailiu ar plunksnomis, pvz., nuo kačių, šunų, graužikų ir paukščių. Šios pleiskanos būtent joms alergiškiems žmonėms gali sukelti alerginių reakcijų. Tačiau verta pagalvoti ne tik apie kailinio draugo odą. Jų seilėse, šlapime ir išmatose randami baltymai taip pat kai kuriems žmonėms gali sukelti alerginių reakcijų.

 

Gyvūnų alergenai gali patekti į orą, kai gyvūnas yra glostomas ar šukuojamas, taip pat, kai oras judinamas valant dulkes, siurbiant ir atliekant kitus namų ruošos darbus. Kadangi jie yra labai lengvi ir maži, patekę į orą gali jame sklandyti labai ilgai[1].

 

Ar yra hipoalerginių kačių?

Deja, atsakymas yra neigiamas, nes nepriklausomai nuo plaukų ilgio, alergenų gali būti kačių seilėse, šlapime ir pleiskanose. Kai kurios kačių veislės, pvz., Sibiro ir rusų mėlynoji, yra laikomos mažiau alergizuojančiomis, tačiau hipoalerginių kačių iš tikrųjų nėra.[2][3]

Alergenai namuose – gyvūnų pleiskanos, faktai apie alergijas

Ar žinojote, kad maždaug dvigubai daugiau žmonių praneša apie alergijas katėms, palyginti su šunimis?[4]

Kaip išvengti gyvūnų pleiskanų?

Dėl mikroskopinio dydžio ir nelygios formos gyvūnų alergenai gali lengvai prilipti prie baldų, patalynės, audinių ir daug kitų daiktų, kurie parnešami į namus ir iš jų išnešami. Todėl gyvūnų pleiskanos lengvai plinta namuose ir jų gali būti randama net namuose ir pastatuose, kuriuose nelaikomi gyvūnai. Laimei yra keletas patarimų, kaip jų išvengti.

 

  • Naudokite didelio filtravimo galingumo dulkių siurblį su filtrais, galinčiais sulaikyti didžiąją dalį mažiausių dalelių, ir bent du kartus per savaitę siurbkite visus minkštų baldų paviršius.
  • Kas porą savaičių plaukite sofos apklotus naudodami alergijų nekeliantį skalbinių ploviklį.
  • Jei įmanoma, dažnai karštu vandeniu plaukite kilimėlius, sausas valymas taip pat naudingas.
  • Neleiskite gyvūnams eiti į miegamąjį ir laikykite miegamojo duris gerai uždarytas, kad gyvūnai negalėtų bet kada patekti į miegamąjį.
  • Nuveskite augintinį pas kirpėją arba prižiūrėdami kailį dėvėkite veido kaukę. [5]

 

„Philips“ oro valytuvai turi įmontuotą pažangią daugiasluoksnę filtravimo sistemą, kuri gali pašalinti 99,97 % ore esančių alergenų, pvz., gyvūnų pleiskanų. Jei norite daugiau sužinoti apie tai, kaip jūs ir jūsų šeima gali mėgautis švariu ir sveikesniu oru, tiesiog spauskite šią nuorodą.

 

Pajauskite, kaip skiriasi įkvepiamas oras, jau šiandien.

 

[1] www.lung.org/clean-air/at-home/indoor-air-pollutants/pet-dander

[2] www.aafa.org/control-indoor-allergens/

[3] Adrian Morris. ALERGOLOGIJOS ABC. Dabartinė alergija ir klinikinė imunologija, 2008 m. birželis, 21 tomas, Nr. 2

[4] B. M. Bellach. Der Bundes-Gesundheitssurvey 1998 m. Gesundheitswesen 61 (1999) Sonderheft 2 S55–S56. Roberto Kocho institutas, Berlynas.

[5] Aplinkos vertinimas ir poveikio kontrolė: praktinis parametras – kailiniai gyvūnai. J. Portnoy et al. / Alergijų, astmos ir imunologijos analai 108 (2012 m.) 223.e1–223.e15

Daugiau skaitykite straipsniuose apie oro kokybę

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Mūsų svetainę geriausiai galima peržiūrėti naudojant naujausią „Microsoft Edge“, „Google Chrome“ ar „Firefox“ versiją.