Mamos ir kūdikio priežiūra ›› Dažniausios žindymo problemos

Dažniausios problemos, su kuriomis susiduria krūtimi maitinančios mamos


Vienoms mamoms maitinimas krūtimi yra natūralus ir paprastas, o kitos susiduria su problemomis. Jei būsite pasiruošusi galimiems sunkumams, nesijausite nusivylusi galėsite įveikti kylančius iššūkius.

Daugumą maitinimo krūtimi problemų galima įveikti


Vienas dalykas, kurį reikia atsiminti, yra tai, kad dauguma žindymo problemų yra laikinos ir, pasitelkus reikiamą pagalbą, gali būti sėkmingai įveiktos. Tik apie vieną procentą mamų fiziškai negali maitinti krūtimi. Jei jums sunkiai sekasi pamaitinti naujagimį, svarbiausias dalykas, kurį galite padaryti, – tai paprašyti pagalbos. Nieko nedelsdama kreipkitės į savo gydytoją: medicinos specialistai nustatys problemą ir suteiks reikalingą pagalbą, kad galėtumėte toliau sėkmingai maitinti savo mažylį.

Dažniausios maitinimo krūtimi problemos


Daug moterų susiduria su tomis pačiomis žindymo problemomis, tad kuo daugiau apie tai žinosite, tuo lengviau pastebėsite kylančius sunkumus ir rasite būdus jiems įveikti. Aptarkime penkias dažniausiai pasitaikančias maitinimo krūtimi problemas.

Skausmingi speneliai


Kai kurių moterų speneliai yra labai jautrūs ir prieš maitinimą „sustandėja“, todėl jaučiamas tam tikras diskomfortas. Šis skausmas yra trumpalaikis ir greitai praeina, kai tik pradedama maitinti krūtimi.

Kitoms moterims kiekvienas žindymas yra skausmingas ir tai gali būti susiję su skausmingu „pieno tekėjimo“ refleksu. „Pieno tekėjimas“ yra ta akimirka, kai pienas pradeda tekėti. Jei skausmas kyla dėl šios priežasties, jis praeina maždaug po minutės nuo maitinimo pradžios.

Tačiau jei po minutės vis dar jaučiamas skausmas, kūdikį reikia atitraukti nuo krūties. Skausmą gali kelti tai, kad kūdikis yra netinkamai apžiojęs spenelį. Pabandykite dar kartą priglausti kūdikį prie krūties ir pamatysite, ar tai padeda. Žiūrėkite, kad kūdikis plačiai apžiotų spenelį, jo kūnelis būtų krūties lygyje, pilvukas priglaustas prie mamos – šie nedideli pakoregavimai gali sumažinti skausmą.

Jei speneliai yra sutrūkinėję ir skausmingi, po kiekvieno maitinimo į spenelius galite įtrinti kelis lašus pieno. Pienas drėkina odą ir skatina gijimą. Taip pat galite naudoti speneliams prižiūrėti skirtą kremą, specialiai sukurtą krūtimi maitinančioms mamoms.

Kuris gali jums pasitarnauti

Padeda ilgiau ir patogiai maitinti krūtimi*

Spenelių gaubteliai sukurti taip, kad padėtų jums maitinti krūtimi, kai susiduriate su spenelių problemomis arba apžiojimo iššūkiais. Dėl itin plono, drugelio formos gaubtelio krūtis liečiasi prie kūdikio ir padeda toliau megzti ryšį maitinant krūtimi.

Peržiūrėti visus privalumus

Krūtų pienligė


Spenelių paraudimas, skausmas ir niežėjimas gali būti krūtų pienligės simptomai. Jei krūtimi maitinančiais mamai nustatoma krūtų pienligė, gali būti, kad kūdikis serga burnos pienlige. Įtarusi, kad sergate pienlige, kreipkitės į savo gydytoją. Nustatęs grybelinę infekciją, gydytojas paskirs jums tinkamą priešgrybelinį kremą. Susirgus pienlige, gydymas skiriamas ir mamai, ir kūdikiui.

Užsikimšę pieno latakai (pieno stazė)


Jei maitinančios mamos krūtys yra jautrios, sukietėjusius ir karštos, gali būti, kad yra užsikimšę pieno latakai. Ši būklė gali būti labai skausminga, tačiau ją galima gydyti namų sąlygomis. Tokiu atveju patariama mamai daug ilsėtis, maitinti mažylį iš krūties, kurios latakai užsikimšę, kad pienas nesikauptų, taip pat krūtį galima šildyti.

Pieno latakų užsikimšimą gali padėti pašalinti pieno nusitraukimas, o numalšinusios skausmą jausitės geriau (dėl vaistų, kuriuos galima vartoti krūtimi maitinančioms moterims, pasitarkite su vaistininku). Jei skausmas nepraeina per 48 valandas, kreipkitės į savo gydytoją konsultacijos.

Krūtų uždegimas (mastitas)


Krūtų uždegimą gali sukelti bakterinė infekcija arba krūtų persipildymas. Uždegimo apimtos krūtys parausta, pasidaro karštos ir skausmingos. Maitindama mama jaučia deginimą. Mastitui būdingi į gripą panašūs simptomai.

Jei įtariate, kad sergate mastitu, būtinai pasikonsultuokite su savo gydytoju. Infekciniam krūties uždegimui gydyti gali būti skiriami antibiotikai. Ant uždegimo pažeistos krūties galima pridėti šiltą kompresą, taip pat patariama gerti daug skysčių, kokybiškai ilsėtis. Svarbu maitinti nesveika krūtimi, kad pienas nesikauptų ir greičiau atsigautumėte. Jei patiriate didelį skausmą, jūsų gydytojas patars, kokie skausmą malšinantys vaistai jums tinkami.

Trumpas liežuvio pasaitėlis


Kai kurie kūdikiai gimsta su pernelyg trumpa tam tikra plėvele, jungiančia burnos dugną su apatine liežuvio dalimi. Ši „plėvelė“ vadinama liežuvio pasaitėliu. Jei pasaitėlis per trumpas, kūdikiui sunku žįsti ir dėl to kyla maitinimo problemų. Jei manote, kad jūsų kūdikis gali turėti trumpą pasaitėlį arba maitindama nuolat susiduriate su sunkumais, kreipkitės į savo gydytoją, kad būtų nustatyta diagnozė ir, jei reikalinga, paskirtas gydymas. Požymiai, kad kūdikio pasaitėlis gali būti trumpas, yra spenelių skausmas maitinant ir lėtas kūdikio svorio augimas, nes jis negali ištraukti pieno iš mamos krūties.

Kreipkitės pagalbos


Pasistenkite nenusiminti, jei pradėjusi maitinti savo kūdikį, susidursite su problemomis. Žinokite, kad pirmosiomis savaitėmis po gimdymo pagalbos dėl maitinimo prireikia daugumai moterų. Maitinimas krūtimi yra natūralus procesas, tačiau tai nereiškia, kad jis visuomet sklandžiai atsiranda. Pasitarkite su savo gydytoju ir kreipkitės pagalbos į jūsų gyvenamojoje vietovėje dirbantį žindymo specialistą.

Kodėl naudinga nusitraukti pieną


Jei jūs, kaip ir daugelis kitų mamų, esate pasiryžusios maitinti mažylį krūtimi, naudodama pientraukį pienui nusitraukti galėsite išspręsti kai kurias dažniausiai pasitaikančias problemas. Pieno nutraukimas pientraukiu gali padėti palaikyti pieno gamybą, kol dar bandote pripratinti kūdikį prie krūties. Tai taip pat gali padėti skatinti pieno gamybą, jei jūsų mažylis neištraukia viso pieno.

Pieno nusitraukimas


Pieno nusitraukimas praverčia tuomet, kai krūtys yra skausmingos ir perpildytos pieno. Jas ištuštinusios, pasijusi nepalyginamai geriau, be to, kai krūtys nepersipildžiusios, mažėja mastito tikimybė. Taip pat ir tais atvejais, kai jaučiatės pervargusi, grįžtate į darbą arba jūsų partneris nori kokybiškai leisti laiką su kūdikiu ir jį maitinti – nusitraukite pieną! Jūsų mažylis gaus visą mamos pieno teikiamą naudą, o jūs galėsite skirti laiko tik sau. 

Sėkmingo mišraus maitinimo paslaptis


Prireikus derinti maitinimą krūtimi ir maitinimą iš buteliuko, jums gali padėti „Philips Avent Natural“ buteliukas su spenelio formos žinduku „Natural Response“. Buteliukas ne tik primena krūtį, bet ir speciali žinduko galiukas bei anga išskiria pieną tik tuomet, kai kūdikis liežuviu jį suspaudžia – visai taip pat, kaip žįsdamas mamos krūtį. Jūsų mažylis kiekvieną kartą gali maitintis ramiai ir patogiai, nes žinduko galiukas ir anga sukurti taip, kad per čiulpimo pertraukėles pienas netekėtų. Kūdikis turi laiko ramiai nuryti pieną ir kvėpuoti. Kai pailsėjęs pradeda aktyviai čiulpti, pienas iš buteliuko vėl pradeda tekėti. Sėkmingo mišraus maitinimo paslaptis – kūdikio natūralaus maitinimosi ritmo išlaikymas.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Mūsų svetainę geriausiai galima peržiūrėti naudojant naujausią „Microsoft Edge“, „Google Chrome“ ar „Firefox“ versiją.