Natūralus grožis – tai tikrasis grožis, o kad jaustumėtės ir atrodytumėte gerai, tereikia žinoti keletą naudingų gudrybių ir laikytis teisingo išvaizdos priežiūros ritualo.
Štai 20 gudrybių, kurios padės pasiekti norimų rezultatų:
Rankas pirmiausia reikia kuo labiau drėkinti, ypač šaltuoju metų laiku, kai oda linkusi skilinėti. Drėkinamąjį kremą naudokite bent tris kartus per dieną, prieš tai nusiplovusios rankas. Drąsiai rinkitės kūno sviestą ar net kokosų arba alyvuogių aliejų. Vasarą galite naudoti lengvesnį rankų kremą.
Kad rankos būtų aksominio švelnumo, bent du kartus per savaitę vakare įtrinkite kelis lašus losjono su glicerinu.
Be odos drėkinimo, svarbu pasirūpinti manikiūru. Naudokite aliejų nagų odelėms, kad jos neišsausėtų, ir stenkitės pamiršti įprotį jas kirpti, nes taip gali atsirasti infekcijos.
Siekiant, kad plaukai augtų kuo greičiau, svarbiausia kuo dažniau kirptis. Galiukai laikui bėgant skilinėja ir taip sulėtina plaukų augimą. Be to, venkite kasdien plauti galvą. Rekomenduojama plaukus trinkti du arba ne dažniau kaip tris kartus per savaitę. Tai leidžia natūraliems aliejams prasiskverbti į plaukus ir juos sudrėkinti, todėl skatinamas plaukų augimas.
Masažuokite galvos odą naudodami eterinius aliejus, kurie gerina kraujotaką ir prisideda prie greito plaukų augimo. Šią procedūrą kartokite kelis kartus per savaitę po dvi ar tris minutes. Galite naudoti levandų ar rozmarinų eterinius aliejus, sumaišytus su baziniais kokosų, simondsijų ar migdolų aliejais.
Žinoma, ricinos aliejus garsėja būtent šiuo privalumu, todėl galite drąsiai jį naudoti, jei turite rūpesčių dėl plaukų slinkimo.
Šaltas vanduo suteikia plaukams žvilgesio. Žemoje temperatūroje susitraukia plaukų šaknys, todėl plaukai ilgiau išlieka šilkiniai.
Svarbu ne tik naudoti specialias plaukų priežiūros priemones, kaip antai kaukes ar kondicionierius, bet ir pasirinkti tinkamus prietaisus plaukams formuoti, kad jie nesudegtų. Rinkitės plaukų džiovintuvą su apsauginiu jutikliu, kuris džiovinimo temperatūrą gali pritaikyti prie plaukų tipo, kartu išsaugodamas natūralią plaukų drėgmę. Po džiovinimo plaukai lieka sudrėkinti ir žvilgantys, o kutikulės – glotnios.
8000 Series
„Auto Curler“ su „SenseIQ“
BHB887/00
Lūpų išsausėjimo išvengsite naudodami aliejinio pagrindo drėkinamąjį lūpų balzamą, kokosų sviestą, taukmedžio sviestą arba kreminius lūpų dažus, ypač žiemą, kai lūpos linkusios išsausėti greičiau. Be to, vakare, prieš miegą, lūpas galite patepti trupučiu medetkų kremo. Gerkite kuo daugiau vandens ir venkite lūpas vilgyti liežuviu. Šis įprotis suardo apsauginį lūpų sluoksnį, nes ant lūpų patenka seilės.
Norėdamos natūraliai atsikratyti pajuodusių paakių, paslaptį atskleisite savo virtuvėje. Ant akių uždėkite agurko ar bulvės griežinėlius arba užplikytos ir atvėsintos žaliosios, ramunėlių ar mėtų arbatos maišelius ir palikite veikti dešimt minučių. Šią procedūrą kartokite kasdien arba kelis kartus per savaitę.
Ne mažiau veiksmingas yra migdolų aliejus, rožių vanduo ir, žinoma, kuo daugiau poilsio. Stresas ir miego trūkumas – pagrindinės priežastys, dėl kurių pajuosta paakiai. Jogos užsiėmimai gali padėti sumažinti stresą ir jaustis žvalioms ir pailsėjusioms.
Pirmiausia svarbu sudrėkinti odą, vasarą naudoti losjoną su dideliu apsaugos nuo saulės faktoriumi ir gerai pailsėti. Kartu su kremais nuo raukšlių, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, taip pat svarbu naudoti maitinamąjį kremą, geriausia su kokosų arba argano aliejumi.
Norint apsisaugoti nuo laisvųjų radikalų, kurie pažeidžia odą ir skatina raukšlių atsiradimą, būtina valgyti sveikai ir į mitybos racioną įtraukti daug antioksidantų turinčių maisto produktų. Kasdienėje mityboje turėtų netrūkti braškių, šilauogių, lapinių kopūstų, slyvų, granatų, artišokų, pekano riešutų, aviečių ir obuolių.
Visada pasirūpinkite, kad oda būtų švari, o prieš eidamos miegoti visada nusivalykite makiažą. Namie galite išbandyti paprastą ir natūralią garų vonią. Į puodą su karštu vandeniu įlašinkite kelis lašus eukaliptų eterinio aliejaus (jis pasižymi antibakteriniu poveikiu). Pasilenkite virš garų, uždenkite galvą rankšluosčiu ir taip pabūkite 10-15 minučių. Tada nuskalaukite veidą drungnu vandeniu.
Norint išvengti spuogelių, labai svarbu rūpintis odos švara. Odos valymas ir skalavimas vandeniu ir muilu turėtų būti kasdienės grožio priežiūros dalis. Nusipraususios naudokite porų neužkemšantį drėkinamąjį kremą.
Veiksmingiausias sprendimas nuo inkštirų – naudoti natūralias veido kaukes. Vieną valgomąjį šaukštą medaus sumaišykite su keturiais ar penkiais lašais citrinos sulčių. Užtepkite ant inkštirų ir palikite veikti 20 minučių, tada nuplaukite dideliu kiekiu vandens. Medus pasižymi drėkinančiomis savybėmis, todėl oda liks švari ir aksominė.
Norėdamos dantis balintis namuose naudodamos natūralias priemones, dukart per savaitę dantis valykite valgomąja soda. Kad balinimo procedūros poveikis išliktų kuo ilgiau, naudokite elektrinį dantų šepetėlį, geriausia su specialia šepetėlio galvute, kuri nuvalo paviršines dėmes.
Celiulito paveiktas vietas masažuokite specialiu šepečiu. Toks masažas gerina kraujotaką ir limfos drenažą ir turėtų būti atliekamas ant sausos odos sukamaisiais judesiais.
Be masažo, taip pat galite išbandyti kavos tirščių šveitiklį. Sumaišykite kavos tirščius su kokosų aliejumi ir masažuokite celiulito paveiktas vietas. Šią procedūrą kartokite du ar tris kartus per savaitę.
Mityba vaidina svarbų vaidmenį užkertant kelią strijų atsiradimui, todėl turėtumėte valgyti maisto produktus, kuriuose gausu vitaminų C, D, E, cinko ir baltymų, taip pat gerti kuo daugiau skysčių.
Kaip priemonę nuo strijų galite naudoti kremą su retinoliu arba du kartus per dieną paveiktas vietas įmasažuoti žaliosios arbatos aliejumi. Žalioji arbata ne tik apsaugo nuo strijų, bet ir padeda palaikyti odos drėgmę.
Kūno plaukelių šalinimo būdų yra įvairių, tačiau jei naudojate skutimosi peiliuką, turėtumėte žinoti, kad jo negalima naudoti ant sausos odos, nes taip ją sudirginsite, o ilgainiui gali pasireikšti folikulitas. Visada naudokite specialią skutimosi želė.
Ypač veiksmingas sprendimas – plaukų šalinimas IPL prietaisu, nes jis nepageidaujamų plaukelių bet kurioje kūno vietoje padeda atsikratyti ilgesniam laikui.
Odos šveitimas turėtų būti atliekamas tik po dušo, nes šiltas vanduo atveria poras ir palengvina valymo procesą. Užtepkite šveičiamojo losjono ir sukamaisiais judesiais masažuokite odą šepečiu arba kempine po dvi ar tris minutes kiekvienoje vietoje. Daugiau dėmesio skirkite keliams ir alkūnėms, kur oda šiurkštesnė. Nepamirškite procedūros užbaigti drėkinamuoju kremu.
Natūralios kaukės puikiai tinka odai valyti ir drėkinti. Tačiau norint išgauti pageidaujamą poveikį, svarbu naudoti jūsų odos tipui tinkamą kaukę. Pavyzdžiui, į spuogelius linkusiai odai rekomenduojama kaukė su avižomis ir medumi, o jautriai odai tinka kaukė su virtomis morkomis.
Gerti vandenį naudinga ne tik organizmo sveikatai, bet ir gerai išvaizdai bei savijautai. Vanduo padeda detoksikuoti organizmą ir palaikyti odos drėgmę bei elastingumą. Be to, vanduo padeda išvengti raukšlių ir spuogų atsiradimo.
Pagalvės užvalkalą rekomenduojama keisti kas savaitę, nes plaukuose susikaupę riebalai ir dulkės patenka ant pagalvės ir taip prisideda prie spuogų susidarymo.
Išėjus iš vonios kambario, odos poros vis dar būna atviros, tad iškart naudodamos dezodorantą, rizikuojate sudirginti pažastų odą. Palaukite bent 15 minučių, kol poros užsidarys.
Foto: Shutterstock un Philips