Alergenai namuose – dulkių erkutės

Alergenai namuose: dulkių erkutės

Kaip „Philips“ gali padėti

Skaitymo trukmė – 5 min.

Mes manome, kad visada galima gyventi geriau. Todėl pasiryžome sukurti visapusiškų sprendimų, kurie padėtų pagerinti namų oro kokybę, ypač kovojant su alergenais. Šiame straipsnyje dėmesį sutelksime į dulkių erkutes ir tai, kaip pasitelkiant „Philips“ oro valytuvą jas išprašyti lauk.

 

Tikslus dulkių erkučių apibūdinimas

Jūsų imuninė sistema apsaugo jus nuo įsibrovėlių, pvz., bakterijų, grybelių ir virusų, kurie gali sukelti infekcijas. Tačiau alergiškų žmonių imuninė sistema klaidingai atpažįsta medžiagas, kurios paprastai yra nekenksmingos daugumai žmonių, kaip pavojingas ir jas puola. Viena iš šių medžiagų yra dulkių erkučių išmatos.

 

Pažvelkime atidžiau

Alergenai gali būti suskirstyti į lauko ir patalpų alergenus. Dulkių erkutės arba, tiksliau tariant, jų išmatose esantys baltymai yra pagrindinis patalpų alergenų pavyzdys. Dulkių erkutės yra maždaug nuo vienos ketvirtosios iki vienos trečiosios milimetro dydžio. Jos per mažos, kad būtų matomos plika akimi, bet žiūrint mikroskopu atrodo kaip balti vabaliukai. Jos turi aštuonias kojas, todėl nėra vabzdžiai, tačiau yra laikomos nariuotakojais, kaip vorai. Dulkių erkučių galima rasti čiužiniuose, kilimuose, pagalvėse, patalynėje ar minkštuose balduose, kurie tampa jų lizdais. Jos skleidžia alergenus, kurie žmogaus (pvz., valant, vaikštant ir klojant lovą) arba oro srovės pajudinti gali pasklisti ore.[1]

 

Kada atsiranda dulkių erkučių alergenų?

Dulkių erkučių alergenų galima rasti ištisus metus, tačiau daugiausia jų būna vasarą, esant didelei drėgmei.

 

Kaip išvengti dulkių erkučių?

Dulkių erkutės klesti 20–25 °C temperatūroje. Joms taip pat patinka 70–80 proc. drėgmė, todėl daugeliu atvejų geriausia, kad drėgmė namuose būtų 40–50 proc. Tam galima naudoti oro sausintuvą ar oro kondicionierių.[3]

 

Kadangi dulkių erkučių dažniausiai randama miegamajame, pateikiame kelis patarimus, kaip išvengti lovoje gyvenančių vabaliukų.

 

  • Reguliariai valykite čiužinius didelio filtravimo galingumo dulkių siurbliu, pvz., su HEPA filtru.
  • Kad apsisaugotumėte nuo dulkių erkučių, čiužiniams, antklodėms ir pagalvėms naudokite nuo alergenų apsaugančias priemones (pvz., užvalkalus).
  • Patalynę plaukite 60 °C temperatūroje, kad sumažintumėte dulkių erkučių ir dulkių erkučių alergenų.
  • Rinkitės skalbiamus kilimėlius, medines grindis ir žaliuzes vietoj užuolaidų.
  • Perkelkite dulkėtus dekoratyvinius daiktus, knygas ir žurnalus į kitą kambarį.
  • Neleiskite į alergines reakcijas linkusiems vaikams miegoti apatinėje gulimojoje lovos vietoje, kur ant jų gali kristi alergenai.[2][3]

 

„Philips“ oro valytuvai turi įmontuotą pažangią daugiasluoksnę filtravimo sistemą, kuri gali pašalinti 99,97 % ore esančių alergenų, pvz., dulkių erkučių. Jei norite daugiau sužinoti apie tai, kaip jūs ir jūsų šeima gali mėgautis švariu ir sveikesniu oru, tiesiog spauskite šią nuorodą.

 

Pajauskite, kaip skiriasi įkvepiamas oras, jau šiandien.

 

[1] www.aafa.org/dust-mite-allergy

[2] www.allergyuk.org/assets/000/001/243/House_Dust_Mite_original.pdf

[3] Portnoy J et al. Bendra darbo grupė, dirbanti su praktikos parametrais; praktikos parametrų darbo grupė. Dulkių erkučių poveikio aplinkai vertinimas ir poveikio kontrolė. „Annals Allergy Asthma Immunol“ 2013 m.

Daugiau skaitykite straipsniuose apie oro kokybę

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Mūsų svetainę geriausiai galima peržiūrėti naudojant naujausią „Microsoft Edge“, „Google Chrome“ ar „Firefox“ versiją.