Alergenai namuose – pelėsiai

Alergenai namuose: pelėsiai

Kaip „Philips“ gali padėti

Skaitymo trukmė – 5 min.

Mes manome, kad visada galima gyventi geriau. Todėl pasiryžome sukurti visapusiškų sprendimų, kurie padėtų pagerinti namų oro kokybę. Šiame straipsnyje aptarsime pelėsius, kurie gerai žinomi kaip įvairių sveikatos problemų, įskaitant alergijas, sukėlėjai.

 

Tikslus pelėsių apibūdinimas

Jūsų imuninė sistema apsaugo jus nuo įsibrovėlių, pvz., bakterijų, grybelių ir virusų, kurie gali sukelti infekcijų. Tačiau alergiškų žmonių imuninė sistema klaidingai atpažįsta medžiagas, kurios paprastai yra nekenksmingos daugumai žmonių, kaip pavojingas ir jas puola. Kaip šių medžiagų pavyzdį galime pateikti baltymus, kuriuos išskiria pelėsiai.

 

Pažvelkime atidžiau

Pelėsiai ir miltligė yra grybelių rūšys, kurios skirtingai dauginasi ir auga patekusios tiek ant augalų, tiek ant gyvūnų. Grybeliai išskiria oru plintančias sporas. Vienos jų plinta esant sausam, vėjuotam orui, kitos – esant rūkui ar rasai, kai didelė drėgmė. Šios sporos taip pat kurį laiką gali sklandyti ore, nes jas lengvai neša oro srovės. Kai kuriems žmonėms įkvėpus šių sporų gali pasireikšti alerginė reakcija. Nors yra daug įvairių pelėsių, tik keletas dešimčių sukelia alerginių reakcijų. [1]

 

Pelėsių tipai ir jų atsiradimas

 

1. Lauko pelėsiai

Sezonas: pikas vasaros pabaigoje ir rudenį, atsiranda pūvant lapams ir kitoms biomedžiagoms

 

2. Patalpų pelėsiai

Sezonas: Ištisus metus, bet gali svyruoti priklausomai nuo drėgmės namuose, ir vyrauja lauko pelėsių piko metu.[1] Galite pašalinti 99,97 % alergenų iš oro, kuris praeina per mūsų aukščiausios kokybės valymo sistemų pažangius daugiasluoksnius filtrus.

 

Kaip išvengti pelėsių?

Išvengti pelėsių sporų lauke gali būti sudėtinga, bet laimei yra keletas būdų, kaip apriboti jų dauginimąsi patalpose. Pateikiame keletą patarimų.

  • Reguliariai tikrinkite, ar ant sienų už baldų ir radiatorių nesimato pelėsių dėmių. Nelaikykite daiktų prie sienų ir pasistenkite, kad cirkuliuotų oras.
  • Pakeiskite visus daiktus, ant kurių matoma pelėsių, pvz., tapetus ar dušo užuolaidas.
  • Sutaisykite nesandarius vamzdžius po kriauklėmis ir rūsyje.
  • Atidarykite langus arba reguliariai naudokite dvigubo stiklo langų ventiliacijas net ir žiemą, kad vėdintųsi.
  • Naudokite ištraukiamąjį ventiliatorių virtuvėje / vonios kambaryje, kad pašalintumėte garus ir drėgmės perteklių, reguliariai jį kruopščiai išvalykite.
  • Kiekvieną savaitę drėgnu skudurėliu nuvalykite visus paviršius ir išsimaudę duše sausai nuvalykite visus šlapius paviršius vonios kambaryje, kad išvengtumėte pelėsių dauginimosi.
  • Uždėkite dangčius ant keptuvių, kad oras netaptų per drėgnas ir (arba) nesiformuotų kondensatas ant šaltų paviršių, pvz., langų ir sienų, ir taip nebūtų skatinamas pelėsių augimas.
  • Stenkitės, kad drėgmės lygis būtų žemas, venkite džiovinti rankšluosčius ant radiatoriaus arba virš jo. Vietoj to, pakabinkite juos ant virvės ar drabužių kabyklos lauke arba džiovinkite džiovyklėje su į lauką nukreiptu ištraukimo vamzdžiu.
  • Apsvarstykite galimybę naudoti oro sausintuvą, kad drėgmės lygis būtų 40–50 %.
  • Jei iš naujo dekoruojate kambarius, naudokite nuo pelėsių apsaugančius sienų dažus[2][3]

 

„Philips“ oro valytuvai turi įmontuotą pažangią daugiasluoksnę filtravimo sistemą, kuri gali pašalinti 99,97 % ore esančių alergenų, pvz., pelėsių. Jei norite daugiau sužinoti apie tai, kaip jūs ir jūsų šeima gali mėgautis švariu ir sveikesniu oru, tiesiog spauskite šią nuorodą.

 

Pajauskite, kaip skiriasi įkvepiamas oras, jau šiandien.

 

[1] patients.eaaci.org/mould/

[2] www.ecarf.org/en/how-can-i-prevent-mould-growth-in-my-home/

[3] www.webmd.com/allergies/winter-allergies?page=2

Daugiau skaitykite straipsniuose apie oro kokybę

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Mūsų svetainę geriausiai galima peržiūrėti naudojant naujausią „Microsoft Edge“, „Google Chrome“ ar „Firefox“ versiją.