moteris žiūri į ekraną

Lengvas būdas lyginti marškinius

Visi žinome, kad išvaizda yra svarbi, o suglamžyti marškiniai atrodo netvarkingai. Nesvarbu, ar velkatės kasdienius darbo marškinius, ar ypatingai progai skirtą suknelę, geriausiai atrodysite vos išlyginę drabužius. Nežinote, kaip lyginti marškinius? Perskaitę šį straipsnį tai padarysite be vargo. Jei jau žinote pagrindines taisykles, tačiau marškinius norite lyginti lengvai, arba norite sužinoti, kaip lyginti marškinėlius, čia taip pat rasite keletą patarimų.

Marškinių lyginimas – pasiruošimas

Prieš skalbdami ar lygindami visada patikrinkite drabužio etiketę. Joje nurodomi šie pagrindiniai dalykai.

Lygintuvas su taškeliais – taškelių skaičius nurodo lygintuvo šilumą. Vienas taškelis – vėsus, du taškeliai – šiltas,
trys taškeliai – karštas.

Perbraukto lygintuvo simbolis – šių marškinių lyginti negalima.

Simbolis, kuriame pavaizduotas ant stalo padėtas lygintuvas, tačiau stalo kojos yra sukryžiuotos – galima lyginti, tačiau negalima naudoti garų funkcijos.

prieš pradėdami

Kadangi skirtingus drabužius reikia lyginti skirtingai, lygindami galite užtrukti tikrindami ir keisdami nustatymus. Tad galbūt norėsite investuoti į išmanųjį lygintuvą, pvz., „Philips PerfectCare Elite Plus“ su „OptimalTEMP“ technologija, kuri nustato lyginamą audinį ir parenka jam tinkamą temperatūrą.

Marškinių lyginimas – nustatymas

Toliau pateikiame išsamius nurodymus, kaip tinkamai lyginti marškinius. Jei jau žinote, kaip pasiruošti, galite pereiti prie 6 veiksmo.

1

Išlyginti lengviau naudojant garų nustatymą, nes nuolat sklindantys garai lengviau išlygina raukšles. Įpilkite vandens į lygintuvo rezervuarą ir nustatykite garų nustatymą. (Naudojant filtruotą arba į butelius išpilstytą vandenį lygintuvas neužsikimš).

2

Daugumos lyginimo lentų gale yra metalinė detalė. Padėkite ant jos lygintuvą. Prieš prijungdami lygintuvą prie elektros tinklo, nustatykite audinio etiketėje nurodytą temperatūrą.

3

Prieš lygindami iki galo įkaitinkite lygintuvą. Tuo tarpu atlikite toliau nurodytus veiksmus.

4

Padėkite išvirkščius marškinius ant lyginimo lentos. Jei daugiausia lyginsite vidinę pusę, išorinė pusė turėtų atrodyti tobulai.

5

Geriausias būdas lyginti marškinius priklauso nuo audinio. Lygintuvą galite dėti tiesiai ant medvilnės ar lino. Jei lyginate gležnesnius ar rankų darbo audinius, pvz., šilką ar nailoną, bus mažesnė tikimybė sugadinti, jei ant viršaus uždėsite švarų rankšluostuką ir lyginsite per jį. 

Vandens įpylimas į lygintuvą

Marškinių lyginimo būdas

6

Pirmiausia lyginkite apykaklę. Ją ištiesinkite ir lyginkite vidinę pusę, tada išorinę pusę.

7

Tą patį darykite su atsegtais rankogaliais. Pirmiausia lyginkite vidinę pusę, tada išorinę pusę. Aplink sagas lyginkite lygintuvo galu.

8

Padėkite rankovę ant lyginimo lentos sulenkę per siūlę. Lygintuvu lyginkite juostomis judėdami nuo peties  link rankogalių. Tada rankovę apverskite ir kartokite. 

9

Jei lyginate lygintuvu, gali būti sunku išlyginti medžiagą ties pečiais. Pakabinkite petį ant smailiojo lentos galo ir ištiesinkite. 

10

Lyginkite marškinių priekį iš viršaus į apačią. Išlyginkite vieną pusę, tada pakeiskite pusę ir išlyginkite kitą pusę.

11

Ištiesinkite marškinių nugarą, kad apykaklė būtų ties lentos galu. Vėl lyginkite iš viršaus į apačią. Gali būti lengviau,  jei vienu metu ant lentos padėsite tik pusę nugaros.

12

Išjunkite lygintuvą ir palikite jį atvėsti.

13

Kad lygintuve nesikauptų kalkių nuosėdos, prieš padėdami jį į laikymo vietą, ištuštinkite vandens rezervuarą. 

14

Pakabinkite marškinius ant pakabos, kad nesusiglamžytų.

„Philips“ lygintuvas

Marškinėlių lyginimas

Lyginti marškinėlius paprasta. Pasiruoškite (1–5 veiksmai), tada atlikite toliau nurodytus veiksmus.

Marškinėlius užmaukite ant lentos, kad vienu metu lygintumėte tik vieną audinio sluoksnį. 

Lygindami sukite marškinėlius aplink lyginimo lentą, kad išlygintumėte abi puses.

Lyginant marškinėlius ir lygintuvą judinant apskritimais arba juostomis galima ištampyti audinį, todėl vienu metu lygintuvą prispauskite tik vienoje vietoje ir stenkitės jį kuo mažiau judinti.

Prieš sulankstydami palikite marškinėlius atvėsti, kad nesusiglamžytų.

Moteris lygina suknelę

Marškinių lyginimas be lygintuvo

Jei norite greitai ir lengvai išlyginti marškinius be lygintuvo, investuokite į rankinį drabužių garintuvą. Jis yra lengvesnis ir manevringesnis nei dauguma lygintuvų ir juo galima lyginti pakabintus drabužius, todėl nereikės vargti su lyginimo lenta.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Mūsų svetainę geriausiai galima peržiūrėti naudojant naujausią „Microsoft Edge“, „Google Chrome“ ar „Firefox“ versiją.