Populiariausia kavos rūšis pasaulyje. Šios rūšies kavamedžiai auginami centrinėje ir pietų Amerikoje, rytinėje Afrikos pakrantėje ir tam tikruose Azijos regionuose. Arabiniam kavamedžiui (Coffea Arabica) reikia ypatingų dirvos sąlygų, didelio aukščio (600–2 000 m virš jūros lygio) ir tiesiog palankaus šilumos ir drėgmės santykio.
Šiuo terminu vadinamas žmogus, kuris yra specialiai išmokytas ruošti ir pateikti įvairių rūšių kavą. Jis kilęs iš itališko žodžio, reiškiančio „baro pardavėją“.
Sertifikatas, kuris užtikrina, kad kava užauginta natūraliame tropinių atogrąžų miškų šešėlyje. Taip saugomi atogrąžų miškai, nes jie neiškertami kavos auginimui saulėje – juk taip sąlygos lieka tinkamos tik kelioms paukščių rūšims.
Šviežiai išvirtos kavos kvapas, aromatas, kvepėjimas ir poskonis.
Sunokęs kavamedžio vaisius. Išėmus sėklas iš vaisiaus, jos tampa žaliomis kavos pupelėmis.
Kava, iš kurios buvo pašalinta 97 % arba daugiau joje natūraliai esančio kofeino, yra vadinama kava be kofeino. Ši stimuliuojanti medžiaga iš kavos pupelių pašalinama, kai kavos pupelės dar yra žalios (neskrudintos). Nors tam yra keletas būdų, visiems jiems naudojamas vanduo.
Kavos ruošimas lašinant, dar vadinamas filtruota kava arba užpilama, tai kavos ruošimo būdas, kai karštas vanduo užpilamas ant maltos kavos filtre. Tada kava laša per filtrą į stiklinę ar puodelį.
Kavamedžio vaisių džiovimo būdas, kai jie džiovinami saulėje arba mechaniniame džiovintuve. Kieta, susitraukusi žievelė nuo kavos pupelių nulupama rankomis arba mašina.
Tai kavos kiekis, kurį vanduo ištraukia ruošiant kavą. Optimali ekstrakcija priklauso nuo įvairių veiksnių, pvz., kavos ruošimo laiko, temperatūros ir maltos kavos rupumo. Mažos ekstrakcijos kava gali būti rūgšti, o per didelės – karti.
„Fair Trade“ sertifikuota kava yra visuomeninis judėjimas, kurio tikslas – rinkti lėšas ir kelti smulkių ūkininkų gyvenimo lygį visame pasaulyje, ypač besivystančiose šalyse. Ši organizacija taip pat skatina tvarumo principus ir padeda saugoti aplinką.
Moka – tai aukštos kokybės pupelės, gaunamos iš arabinio kavamedžio vaisių, kuris kildinamas iš Jemeno. Toks pavadinimas suteiktas pagal al Muchos uostą, kuris XIV–XIX a. buvo klestintis kavos eksporto centras. Šio pavadinimo nederėtų painioti su šokolado skonio kava, kuri taip pat vadinama moka.
Ekologiškos produkcijos sertifikatas užtikrina, kad kava nebuvo apdorota herbicidais, pesticidais, insekticidais arba komercinėmis trąšomis.
Garų vamzdelis, kuris naudojamas pieno putai ruošti.
Paprastai kiekviename kavamedžio vaisiuje yra po dvi pupeles. Kartais vaisiuje susiformuoja tik viena pupelė. Tokie vaisiai vadinami žirniauogėmis (angl. „peaberries“). Šios kavos pupelės išsiskiria subtiliu, stipriu skoniu; dažniausiai jos atskiriamos nuo kitų derliaus pupelių ir parduodamos brangiau.
Espreso kavos aparato komponentas su filtro laikikliu, kuriame laikoma malta kava ruošiant kavą.
Kavamedžio vaisiaus minkštimo ir odelės šalinimas norint išimti kavos pupelę šlapiojo apdorojimo metu iškart po kavamedžio vaisių derliaus nuėmimo.
Tarptautinė nepelno organizacija, kuri siekia išsaugoti biologinę įvairovę ir užtikrinti tvarų gyvavimą. Kava, pažymėta specialiu spaudu, yra užauginta, arba joje esama priedų, iš „Rainforest Alliance“ sertifikuotų ūkių ar miškų. Tokia kava vadinama „šešėlyje auginta kava“, kuriai priešinga yra saulėje auginta kava – jai užauginti reikia iškirsti miškus, o taip naikinama gamta.
Kavos rūšis gaunama iš didžiojo kavamedžio (Coffea Canephora) vaisių. Dažniausiai auginamas tropinio klimato šalyse Afrikoje ir pietryčių Azijoje, šis kavamedis veši maždaug 650 metrų aukštyje maždaug 24–29 ºC temperatūroje.
Nedidelis, į grūstuvėlį panašus prietaisas, naudojamas maltai kavai „suplukti“ (grūsti) nuimame espreso kavos aparate. Taip užtikrinama, kad karšto vandens srovė per kavą tekėtų vienodai ir būtų išgautas išskirtinis skonis.
Kavos ruošimo būdas nenaudojant filtro, kad būtų išlaikytas stiprus, išraiškingas skonis. Smulkiai sumalta kava verdama džiazvoje (rytietiškame kavinuke) užpilant ja vandeniu ir dažniausiai įdedant cukraus. Tada kava supilstoma į nedidelius puodelius, o prieš geriant leidžiama nusėsti kavos nuosėdoms.
Būdas, kai pasitelkus minkštimo nuėmimo mašiną pupelės atskiriamos nuo kavamedžio vaisių minkštimo. Kad būtų lengviau, prieš tai kavamedžio vaisiai išmirkomi vandenyje. Tada pupelės džiovinamos saulėje arba mechaniniuose džiovintuvuose.
You are about to visit a Philips global content page
Continue